Taśma piankowa – charakterystyka i zastosowanie

    Taśmę piankową samoprzylepną można zastosować do wypełniania szczelin. Służy również do połączenia rozmaitych podłoży i dobrze tłumi hałas oraz drgania. Taśma składa się pianki polietylenowej oraz akrylowej masy klejącej. Wykazuje bardzo wysoką przyczepność do podłoża, przez co jest skuteczna w użyciu i zarazem bezpieczna. Z powodzeniem można ją stosować do prac wewnętrznych w domu lub w miejscu pracy (np. w zakładach przemysłowych czy warsztatach samochodowych). Ma też szerokie zastosowanie w pracach budowlanych oraz w motoryzacji.

    Taśma piankowa jedno- i dwustronna doskonale sprawdza się w pracach konstrukcyjno-montażowych. Posiada wysoką odporność na starzenie, promieniowanie UV, wilgoć oraz wstrząsy. Przydatna jest do zamocowania luster meblowych w domu, haczyków, jak i lusterek w aucie. Z powodzeniem korzysta się z nie przy mocowaniu np. paneli, listew, korytek z kablami.

    Dwustronnie powlekana taśma piankowa spełnia także ważną funkcję w pracach drukarskich. Zabezpiecza i przyśpiesza proces druku – poprzez jej zastosowanie można uzyskać większe prędkości druku i dłuższe cykle. Dobrze sprawdza się wszędzie tam, gdzie wymagane jest stosowanie  jak najmniejszych połączeń elementów.

    Materiał, z którego wykonana jest samoprzylepna taśma piankowa, to elastyczna pianka polietylenowa o dużej elastyczności i wytrzymałości. Odporna na zmienne temperatury – możliwa do zastosowania w warunkach pogodowych od -10°C do +75°C. Szczególnie dedykowana jest do klejenia elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, szkła, drewna oraz metalu. Taśma dostępna w różnych wymiarach i kolorach oraz posiadająca różną grubość i gęstość.

    Comments are closed.