Na kawie w Google

Pociąg do marzeń

Trzeba brać życie w własne ręce – dlatego bez zastanowienia I bez większych nadziei wysłałam swoje zgłoszenie do programu mentoringowego który wspiera kobiety na ścieżce rozwoju w przeróżnych działach IT – LEAN IN STEM. Przyznaję, po czasie zapomniałam, że wzięłam udział w tej akcji a myśl, że ktoś właśnie czyta moje zgłoszenie i traktuje je poważnie nie przyszłaby mi do głowy nawet w najśmielszych snach.

Wygrzebałam kilka wiadomości ze spamu po kilku tygodniach od rozstrzygnięcia naboru. Okazało się, że niemożliwe stało się możliwe. Po chwili wiadomość koleżanki – Gratuluję mentora z Google.

- Że co że ja ?

Przecież mała wioska…przecież małe doświadczenie…mała uczelnia…

Wielkie serce i chęć rozwoju okazały się być najważniejsze, tak uargumentowała swój wybór moja mentorka z jedenastoletnim stażem w firmie Google. Dzięki spotkaniom online i na żywo otrzymuję wręcz niemożliwą dawkę wiedzy, wsparcia i motywacji a wszystko poparte doświadczeniem kobiety która samodzielnie przeszła tak długą drogę na szczyt kariery. To ogromne wyróżnienie ale i niesamowita szansa do rozwoju bez względu na wiek, miejsce zamieszkania czy wielkość uczelni.

Odwiedziłam centrum Google w samym sercu Warszawy. Poznałam od podszewki wewnętrzne życie biura i firmy w towarzystwie mentorki która ugościła mnie jak w własnym domu.

Ale to nie koniec. Ciąg dalszy zależy tylko ode mnie.

IMG_0031.jpg IMG_0024.jpg
IMG_E0045.jpg IMG_E0046.jpg
IMG_0043.jpg Twarze_2019-01-28-9365.jpg
Twarze_2019-01-28-9378.jpg Twarze_2019-01-28-9460.jpg

Pomagamy!

Dramat w Jemenie: Dzieci potrzebują Cię, aby przeżyć W ogarniętym wojną kraju, głód i cholera szerzą się w niekontrolowany sposób. Ponad 60% ludności nie ma skąd zdobyć pożywienia. 400 tysięcy dzieci, może umrzeć z głodu. Niedożywienie drastycznie obniża odporność małych organizmów na zakażenia. Tylko od kwietnia bieżącego roku stwierdzono ponad 900 tysięcy przypadków cholery. Co czwartą ofiarą choroby było dziecko poniżej piątego roku życia UNICEF jest na miejscu i niesie pomoc. Walczymy z niedożywieniem dzieci podając specjalną pastę z orzeszków ziemnych oraz mleko terapeutyczne dla najmłodszych. Leczymy dzieci, które zachorowały na cholerę, stosując specjalne saszetki ORS, czyli sole nawadniające, zawierające glukozę i składniki mineralne.

Uczniowie klasy I b LO postanowili w czasie Tygodnia Edukacji Globalnej zorganizować kiermasz, z którego dochód w calości został przekazany na pomoc dzieciom z Jemenu.

ogłoszenie

W dniu 23.01.2019 r. po godzinie 15:00 zaginęło 10 numerków z szatni szkolnej. Uczciwego znalazcę prosimy o oddanie ich do woźnego szkoły lub odłożenie ich na miejsce. Szukane, zaginione numerki: 14, 23, 57, 70, 118, 125, 187, 191, 403, 404. Jeżeli breloczki się nie znajdą, koszt zakupienia nowych będą musiały pokryć osoby odpowiadające za dyżur w tym dniu, dlatego bardzo prosimy o zwrot numerków.