Dyplomy DSD II już rozdane!

W środę 29 maja miało miejsce wręczenie certyfikatów językowych DSD II absolwentom szkół z programem DSD (Deutsches Sprachdiplom). W tym roku uroczystość odbyła się w jednym z liceów w Kędzierzynie-Koźlu. W gronie najlepszych jak co roku nie zabrakło również uczniów strzeleckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego, z których aż 28 przystąpiło do egzaminu.
Dyplomy wręczyła zastępczyni konsula RFN Dorothee Bordure oraz koordynatorki programu w Polsce, delegatki centrali kształcenia za granicą – Susanne Lindeman i Nina Diehl. Osoby, które uzyskały najlepsze wyniki na egzaminie, otrzymały dodatkowe upominki.
W tym gronie znalazł się nasz absolwent Artur Szafraniec.
Egzamin językowy DSD II organizowany jest w Polsce od ponad 20 lat.
Nasze liceum może poszczycić się wysoką zdawalnością i bardzo dobrymi wynikami. Warto dodać, że zarówno przygotowanie, jak i sam egzamin są dla naszych uczniów bezpłatne. Certyfikat zaś ma ogromną wartość podczas ubiegania się o pracę czy studia w krajach niemieckojęzycznych.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!