Sukces Szymona Cichonia

Między 28 a 3 marca 2019 r. w Szczecinie odbył się centralny etap XXIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Do zawodów tych zakwalifikowały się 64 osoby z całej Polski, a wśród nich uczeń naszej szkoły Szymon Cichoń – zdobywca I miejsca w eliminacjach okręgowych.
Rozgrywki obejmowały dwie części pisemne. W przerwie młodzież wzięła udział w warsztatach Ciasta fit – to nie mit, Kawa w pigułce, Miksologia – drinki bezalkoholowe oraz Smakołyki z mleka. Opiekunowie zaś wysłuchali wykładu prof. Gawęckiego Wiedza i para wiedza o zdrowym odżywianiu. Kolejnym elementem programu dla uczniów była wycieczka prezentująca Szczecin jako „Paryż Północy”.
W wyniku rozegranych eliminacji Szymon uzyskał 10. wynik i został LAUREATEM. Tytuł ten daje zwolnienie z postępowania kwalifikacyjnego na różne kierunki studiów na wielu uczelniach w Polsce. Gratulujemy, tym bardziej że Szymon jest pierwszym laureatem tej olimpiady w historii naszej szkoły.