Laureat Michał

Czy można sobie wymarzyć lepsze zakończenie edukacji gimnazjalnej niż zdobycie tytułu laureata? Bynajmniej. Taki właśnie sukces jest udziałem Michała Dziarkowskiego, ucznia klasy 3c naszego gimnazjum.
Michał do zdobycia tytułu przygotowywał się od pierwszej klasy. W drugim roku nauki w gimnazjum uzyskał tytuł finalisty, a w tym jako jedyny reprezentant naszego miasta i gminy spośród wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych Opolszczyzny stawił się na dwuetapowym finale. Razem z innymi uczniami z województwa zaprezentował swoje umiejętności językowe w części pisemnej nie tylko w zakresie gramatycznym i leksykalnym, ale również w zakresie znajomości elementów kulturowych krajów anglojęzycznych. Etap finałowy zakończył się częścią ustną, w której Michał musiał przedstawić swoje stanowisko na konkretny temat, uzasadnić je i obronić. Efektem tych działań jest tytuł laureata Wojewódzkiego Konkursu Języka Angielskiego dla Uczniów Gimnazjum. Daje to uczniowi zwolnienie z egzaminu gimnazjalnego z języka obcego. To ostatnie takie rozrywki w naszej szkole.
Zamykamy etap gimnazjum. Liczne tytuły laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, jakie uzyskiwali nasi uczniowie z różnych przedmiotów na przestrzeni lat, obrazują, że była to szkoła, w której uczniowie z pewnością mogli realizować swoje pasje. Gratulacje dla Michała i jego rodziców.