XXV Opolski Turniej Chemiczny rozstrzygnięty

2 marca 2019 roku pod patronatem Polskiego Towarzystwa Chemicznego w auli Uniwestetu Opolskiego odbył się XXV jubileuszowy Opolski Turniej Chemiczny. 54 uczniów szkół województwa opolskiego zmagało się przez trzy godziny zegarowe z niełatwymi, wieloetapowymi zadaniami chemicznymi. Aby sprostać wymaganiom, należało wykazać sie zarówno dużą wiedzą chemiczną jak i sporymi umiejętnościami matematycznymi.
Najlepszym spośród wszystkich zawodników uczestniczących w turnieju okazał się uczeń naszej szkoły Krzysztof Kraik. Krzysztof uzyskał tytuł Zwycięzcy Turnieju, plasując się na I miejscu w wojwództwie. W gronie laureatów turnieju znalazła się również Weronika Baron. 4 kwietnia odbyło się spotkanie z władzami uczelni i Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego. Po wysłuchaniu wykładu dra hab. inż Rudolfa Słoty, dotyczącego historii układu okresowego w związku ze 150. rocznicą jego powstania, Krzysztofowi oraz Weronice nagrody wręczył Opolski Kurator Oświaty Michał Siek. Zarówno Weronice jak i Krzysztofowi należą się wyrazy uznania, gratulacje oraz słowa podziękowania za godne reprezentowanie szkoły.