Spotkanie z uczelnią z Frankfurtu nad Odrą

19 lutego 2019 roku uczniowie naszej szkoły należący do klasy społeczno-prawnej i uczęszczający na wiedzę o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym wzięli udział w wykładzie prowadzonym przez dr. Bartosza Jagurę z Europa-Universität Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Wykładowca na początku opowiedział nam o uniwersytecie oraz różnicach pomiędzy studiowaniem a uczeniem się w szkole. Przedstawił również zalety dwujęzycznych studiów prawniczych. Ich treść obejmuje prawo polskie i niemieckie, prawo międzynarodowe oraz zajęcia praktyczne. Dr Jagura przygotował również kazusy prawne, które sami rozwiązywaliśmy na podstawie przedstawionej wiedzy. Spotkanie również przebiegało dwujęzycznie. Na koniec przedstawione zostały statystyki porównawcze przedstawiające wzrost liczby aktywnie pracujących prawników względem roku 2005 oraz różne typy pracy związanej z prawem.

DSC_0865.jpg DSC_0866.jpg
DSC_0867.jpg DSC_0868.jpg