Złota Tarcza „Perspektyw” dla naszego liceum!

Miło nam donieść, że nasze liceum zdobyło Złotą Tarczę magazynu „Perspektywy”! To prestiżowe wyróżnienie wynika z faktu, że w rankingu czasopisma zajęliśmy 160. miejsce w kraju na tysiąc liceów, które znalazły się w zestawieniu. „Perspektywy” to miesięcznik, który od wielu lat dokonuje oceny szkół i uczelni, dzięki czemu tworzy najbardziej znane rankingi placówek edukacyjnych.

W rankingu maturalnym, do którego wchodzi jedynie 300 liceów, uplasowaliśmy się na miejscu 166. Zestawienie uwzględniające wyniki olimpiad przedmiotowych (200 liceów z całej Polski) plasuje nas na miejscu 137. Należy dodać, że różnice w punktacji dotyczą często setnych, a niekiedy tysięcznych całej wartości. Tym samym staliśmy się 4. liceum ogólnokształcącym w województwie opolskim. 

Dziękujemy wszystkim, którzy zapracowali na tak wysoki wynik. Gratulujemy też pozostałym wyróżnionym szkołom i zwycięzcom zestawień.