Konkurs filmowy rozstrzygnięty!

Czy można w trzy minuty skutecznie zachęcić obcokrajowca do przyjazdu do naszego kraju? Otóż można! Co więcej, można zrobić to w bardzo interesujący sposób, bo przygotowując film, który jest w całości dziełem jednej tylko osoby. 

Uczeń klasy drugiej naszego ogólniaka Piotr Hajduk odpowiedział na zaproszenie  Szkoły Języków Obcych OPTIMA w Opolu oraz Biura Podróży ALMATUR w Opolu, biorąc udział w konkursie filmowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowując 3-minutowy film w języku angielskim pt. We invite tourists from the whole world to visit Poland. 

Piotr w ciekawy sposób przedstawił obcokrajowcom Polskę, jej walory turystyczne będące niewątpliwie naszym dobrem narodowym i towarem eksportowym. Sprawnie nakręcił film, w którym oprócz walorów turystycznych Polski, jej osobliwego charakteru, pochwalić się musiał swoją biegłością językową. Te dwa elementy złożyły się na sukces ucznia, bowiem zdobył II miejsce w województwie  opolskim.  Gratulujemy i cieszymy się razem ze zwycięzcą, zwłaszcza, że  jak sam powiedział, jeszcze nigdy niczego w życiu nie wygrał. 

Choć nie spędzi ufundowanych przez organizatorów wakacji w klimatycznych Włoszech, to zdobyta sportowa kamera pozwoli na utrwalenie niejednej pięknej chwili w Polsce lub gdziekolwiek. 

Dla zainteresowanych link do filmu konkursowego Piotra:   https://www.youtube.com/watch?v=qN5f-GsDAHg&t=8s