Ambasadorzy w gumowcach

Rusza kolejny międzynarodowy projekt strzeleckiego liceum. W dniach 18-21.11.2018 w Soest w Niemczech odbyło się spotkanie koordynatorów międzynarodowego projektu ekologicznego z serii „Ambasadorzy w gumowcach” zaplanowanego na lata 2018-2020. Uczestniczyli w nim nauczyciele Connrad-von-Soest Gimnazjum z Soest (Niemcy), Allmere College w Kampen (Holandia) oraz Liceum Ogólnokształcącecgo w Strzelcach Opolskich. Podczas spotkania omówiono główne założenia projektu, ustalono szczegółowe kierunki działań i ich terminarz.

Zaplanowane treści rozpoczynającego się trójstronnego projektu są propozycją dla uczniów zainteresowanych badaniami w zakresie ochrony środowiska o zasięgu lokalnym i europejskim. Uczestnictwo w projekcie daje możliwość rozwijania umiejętności językowych, mediacyjnych i informatycznych w międzynarodowej grupie.

Środki na realizację projektu pozyskano z programu Erasmus+. Stronę polską podczas spotkania reprezentowały p. Renata Hurek i p. Magdalena Rył.

IMG_20181121_153828.jpg IMG_20181120_105505.jpg