Bliżej angielskich tradycji

W strzeleckim liceum 6 listopada miała miejsce kolejna nietypowa lekcja historii i języka angielskiego. Z okazji hucznie obchodzonej w Wielkiej Brytanii tzw. „Bonfire Night” nasi uczniowie postanowili zorganizować happening związany z tym świętem. W czasie długiej przerwy można było wziąć udział w konkursie wiedzy o „Bonfire Night”- znanej także jako „Guy Fawkes’ Day”. Każdy chętny losował krótką zagadkę w języku angielskim związaną z historią wydarzenia mającego miejsce w Londynie 5 listopada 1605 r. Pytania oraz nagrody rozdawane były przez naszych sobowtórów Guya Fawkesa – Maję Krzysztofowicz, Wiktorię Filę, Natalię Pinkawę oraz Jakuba Kaczorowskiego – z wielką fantazją przebranych w stroje z epoki. Było mnóstwo zabawy, co niewątpliwie jest najlepszym sposobem na naukę. Dlatego za rok na prośbę uczniów Guy Fawkes ponownie pojawi się w naszej szkole. I tradycyjnie, wzorem Anglików, nie damy się mu zaskoczyć…

DSC02333.jpg DSC02336.jpg
DSC02338.jpg DSC02340.jpg