Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2018

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnym rozpoczął się w tym roku w poniedziałek, 15 października. Pierwszym zwiastunem święta zostały gazetki ścienne obok pokoju nauczycielskiego i biblioteki. Ta pierwsza przedstawia sylwetki kobiet, które walczyły o Niepodległość Polski. Natomiast na drugiej zgromadzono polskie przysłowia zabawnie zniekształcone przez użytkowników języka polskiego.

W samej bibliotece czekały na czytelników dwa słoiki wypełnione zagadkami i cukierkami, jako nagrody za poprawną odpowiedź. Zagadki sprawdzały wiedzę z literatury, frazeologii, ortografii, znajomości słynnych obrazów i ich twórców oraz podstawową wiedzę z historii na temat odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wychodzący z biblioteki mogli natknąć się na katalog zasad i technik uczenia się, który został umieszczony na wewnętrznej stronie drzwi biblioteki. Natomiast wszyscy pokonujący szkolne schody mogli zapoznać się z definicją słów, wyrażeń i zwrotów nieużywanych na co dzień, a które z pewnością wzbogacą nasze słownictwo.

W piątkowe przedpołudnie,19 października, grupa 14 uczniów zebrała się w auli szkolnej. Każdy miał ze sobą dowolną książkę, której fragmenty dało się, dzięki nagłośnieniu, usłyszeć na szkolnych korytarzach. Uczestnicy „Głośnego czytania” otrzymali słodki upominek.

5 listopada zostały rozstrzygnięte konkursy: na satyrę wybranej lektury szkolnej (konkurs klasowy) oraz konkurs indywidualny „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”. Zwycięska klasa, którą okazała się kl. III c gimnazjum, wygrała dodatkowy dzień przeznaczony na wycieczkę klasową, której celem jest wyjazd do teatru. W konkursie indywidualnym pierwsze miejsce zajęła Marzena Woźnica, uczennica klasy III c Liceum, natomiast drugie Mateusz Franiczek i Mateusz Matuszczyk, uczniowie klasy II a Liceum. Nagrodą w konkursie był bon do empiku o wartości 30 złotych.

W najbliższych planach biblioteki jest wieczór twórczości szkolnej. Wszyscy, którzy chcieliby podzielić się swoimi tekstami (poezja, proza) lub zapoznać się z twórczością kolegów albo po prostu miło spędzić proszeni są o zgłoszenie się do biblioteki szkolnej. Spotkanie wstępnie planowane jest na przełomie listopada i grudnia.

gazetka.jpg Gazetka2.jpg
Glosne.jpg Glosneczytanie.jpg
Klatkaschodowa.jpg kolagesleeveface.jpg
Satyraa.jpg Satyraaa.jpg
Satyrra.jpg Schody.jpg
Sleeve.jpg Sleeve3.jpg
Sleeve5.jpg sleeve6.jpg
Sleeve7.jpg Sleeveface.jpg
zagaaadki.jpg Zagadki.jpg
Zagadki2.jpg Zagadki3.jpg
Zagadki4.jpg Zagadki5.jpg
Zagadki6.jpg Zagadki7.jpg
Zagadkiii.jpg zaggaaddki.jpg
Zzagadki.jpg