Tydzień niepodległości

100lecie odzyskania niepodległościW tym tygodniu rozpoczynamy w szkole obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W ciągu najbliższych dni będzie można wziąć udział w różnych wydarzeniach związanych z tym świętem.

Już wcześniej ogłoszono kilka konkursów niepodległościowych, a są to m.in. konkurs na pocztówkę, życzenia dla Polski, konkurs plastyczny czy mobilny quiz dotyczący postaci związanych z rocznicą 11 listopada, w którym należy zeskanować kody QR rozwieszone w różnych miejscach szkoły. Na wtorek (6 listopada) zaplanowano potyczki ortograficzne dotyczące szeroko rozumianej tematyki polskiej tradycji i historii, a podsumowanie wszystkich wydarzeń nastąpi w piątek poprzedzający świąteczny weekend. To właśnie 9 listopada ogłoszone zostaną wyniki konkursów, na terenie szkoły pojawi się literacki informel niepodległościowy, będzie można obejrzeć występ chóru i obejrzeć film związany tematycznie z obchodzoną rocznicą. Osoby, które przyjdą tego dnia ubrane w stroje biało-czerwone, uwiecznimy na dużym zdjęciu na boisku szkolnym. Kulminacją obchodów będzie odśpiewanie o godz. 11:11 czterech zwrotek hymnu państwowego.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

*Znak graficzny stulecia odzyskania niepodległości pobrany 2018-11-06 ze strony z oficjalnej strony internetowej Prezydenta Rzeczypospolistej Polskiej zgodnie z zasadami wykorzystania. Właścicielem praw autorskich jest Kancelaria Prezydenta RP. Kancelaria Prezydenta RP nie ponosi odpowiedzialności za dalsze ponowne wykorzystanie okolicznościowego znaku graficznego Prezydenta RP ‘Stulecie Odzyskania Niepodległości 1918-2018’