Sportowe sukcesy gimnazjalistów

Dnia 9 października 2018 roku w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa opolskiego za rok szkolny 2017/2018.

W ciągu minionego roku szkolnego uczniowie rywalizowali w 22 dyscyplinach sportowych w zawodach gminnych, powiatowych oraz wojewódzkich. Podczas finałów wojewódzkich uczniowie zdobywali punkty, których suma plasowała szkoły w punktacji końcoworocznej.

Podczas uroczystej gali w Nysie nagrodzonych zostało sześć najlepszych szkół województwa w każdej kategorii. W rywalizacji szkół gimnazjalnych w sumie wystartowało 108 szkół i tym bardziej cieszy fakt, iż Publiczne Gimnazjum Dwujęzyczne w Strzelcach Opolskich znalazło się wśród wyróżnionych. Uczniowie strzeleckiego gimnazjum w klasyfikacji końcowej zajęli VI miejsce i jak dotąd jest to najlepszy wynik sportowy w województwie w/w szkoły. Na ten sukces pracowali uczniowie i uczennice startując i punktując w następujących konkurencjach:

biegi przełajowe- Anna Kot, badminton drużynowy- Piotr Stachowicz, Krzysztof Rył, Piotr Mehlich, szachy drużynowe- Nina Syczewska, Agata Pietruszka, Anatolij Syczewski, Łukasz Hasterok, pływanie drużynowe i indywidualne- Anna Kot, Czok Joanna, Julia Misiec, Alicja Waszczuk, Aleksandra Karlińska, Julia Zalejska, tenis stołowy drużynowy- Dominika Niedźwiecka, Maria Daniel oraz lekka atletyka- Anna Kot, bieg na 100m.

Gratulując udanych startów w ubiegłym roku szkolnym życzymy dalszych sukcesów.

1.jpg 2.jpg
3.jpg