Anglia

Zgodnie z wieloletnią tradycją naszej szkoły w dniach 30.09-06.10.2018 grupa uczniów z klas trzecich gimnazjum wyjechała na wycieczkę edukacyjną do Londynu. To był naprawdę intensywnie spędzony czas. Udało nam się zwiedzić British Museum, jedno z największych na świecie muzeów historii starożytnej, Natural History Museum, National Maritime Museum. Mieliśmy okazję zobaczyć zmianę warty pod Pałacem Buckingham i w zamku Windsor.

Zwiedziliśmy także Tower of London, który był fortecą, więzieniem, pałacem, a nawet służył jako zoo. Budowla pilnowana jest przez charakterystycznie ubranych strażników, nazywanych Yeomen Warders.

Niesamowite wrażenie wywarła na Nas Westminster Abbey, miejsce koronacji królów Anglii i Wielkiej Brytanii, oraz pochówku królów i zasłużonych osób. Mieliśmy możliwość stanięcia na obu półkulach Ziemi jednocześnie w The Royal Greenwich Astronomical Observatory. Świetnej zabawy dostarczyło nam muzeum figur woskowych w Muzeum Madame Tussauds, oraz londyńskie akwarium.

Spacerowaliśmy po słynnych londyńskich ulicach m.in. 10 Downing Street (rezydencja i biuro premiera Wielkiej Brytanii oraz siedziba Rządu Jej Królewskiej Mości), Oxford Street, Baker Street (znana głównie dzięki literackim postaciom Sherlocka Holmesa i dr Johna H. Watsona). Podziwialiśmy panoramę miasta z London Eye.

Była to niezapomniana lekcja historii zrealizowana w towarzystwie przesympatycznych ludzi naszego szkolnego środowiska. The end …..choć wydaje mi się, że dla niektórych c.d.n. choćby dla tego, że Big Ben (symbol Londynu) schował nam się za rusztowania.

DSC05457.jpg DSC05590.jpg